Absence, náš íránsko-česko-slovenský koprodukční film byl vybrán na 45. MFF v Sao Paulu, kde proběhla světová premiéra! 

Asijská premiéra proběhla na 52. MFF v Goa! Cena pro 2. nejlepší asijský film na MFF v Bengaluru!

Rouzbeh přijíždí do Prahy, daleko od rodinných starostí v Teheránu a místo toho se ponoří do pátrání v minulosti svého otce, komunistického exulanta, který kdysi žil v socialistickém Československu.
Během návštěvy bytu, kde jeho otec žil před 50 lety, jej zastaví policie, která právě vyšetřuje čerstvý případ. Zdejší nájemník vypadl z okna a jeho přímení je stejné jako Rouzbehovo. To nemůže být náhoda a Rouzbeh je tak konfrontován s existencí nevlastního bratra Vladimíra. Jak se tak během pátrání postupně dostává blíže k bratrově duši a objevuje skrytá tajemství jeho života, tak se také dozvídá šokující tajemství o otcově minulosti. Ta jsou v naprostém rozporu s obrazem obdivovaného hrdiny, který si o něm vytvořil. Rouzbeh se ocitá na stejné cestě, která vedla k bratrově pádu z okna.

režie: Ali Mosaffa, hrají: Ali Mosaffa, Zuzana Stivínová, Klára Melíšková, Zuzana Kronerová, Magdalena Borová, Petra Nečasová, Antonie Formanová a Leyla Hatami

Vývoj filmu podpořil Státní fond kinematografie a Media Creative Europe. Výrobu filmu podpořil Audiovizuálný fond a Prague Film Fund.

Sales: Iranian Independents

https://absencefilm.eu/